Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Łódź: Dwa tygodnie zabawy dla seniorów

Łódź: Dwa tygodnie zabawy dla seniorów

 

Inauguracja „III Łódzkich Senioraliów" odbyła się w pasażu Schillera.

 

Oficjalnego otwarcia „Senioraliów" dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która przekazała seniorom klucze do bram miasta.

W programie inauguracji znalazły się występy artystyczne i pokazy w wykonaniu grup seniorskich, w tym:

Występ grupy tanecznej „Pełne wdzięku"
Koncert Towarzystwa Śpiewaczego „Anna"
Występ kabaretu Bi-Ba-Bo
Występ grupy Latające babcie
Występ chóru Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz
Ukoronowaniem wydarzenia był koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, którzy wystąpili wraz z kwartetem smyczkowym „Opera Quartet".

- „Senioralia" to prawdziwe święto najstarszych mieszkańców naszego miasta, ale mam nadzieję, że w proponowanych wydarzeniach będą uczestniczyć również młodsi mieszkańcy, że dziadkowie zabiorą ze sobą wnuki. W czasie 15 dni trwania imprezy program wydarzeń jest bardzo bogaty. Zaplanowaliśmy 500 wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych oraz zdrowotnych, w sposób szczególny dedykowanych łódzkim seniorom. Chcemy, by w tym czasie możliwie jak najmniej czasu spędzali w domach - podkreślał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

„III Łódzkie Senioralia" to 2 tygodnie wydarzeń dla najstarszych łodzian organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz 115 organizacjami pozarządowymi, jednostkami miejskimi, instytucjami i partnerami Miejskiej Karty Seniora. W tegorocznych „Senioraliach" weźmie udział około 50 tys. osób. Na wydarzenia, osoby w wieku 60+ będą mogły dojechać bezpłatnie komunikacją miejską, jeśli dysponuje się Miejską Kartą Seniora.

- Starzejące się społeczeństwo Łodzi to nie problem lecz wyzwanie dla władz naszego miasta, dlatego m.in. organizujemy „Senioralia", by razem świętować - mówił Dominik Zasadziński z Zespołu ds. Seniorów.

Szczegółowy wykaz wydarzeń zamieszczony został w informatorze „III Łódzkich Senioraliów", który można pobrać ze strony internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl (link do informatora: http://seniorzy.uml.lodz.pl/repozytorium/wpisy/plik_3844.pdf ) lub odebrać osobiście w następujących punktach:

BAŁUTY:

Centrum Aktywnego Seniora - Bałuty (Bałucki Ośrodek Kultury „RONDO" - ul. B. Limanowskiego 166 / BOK „Na Żubardzkiej" - ul. Żubardzka 3 / BOK „Lutnia" - ul. Łanowa 14)
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty (ul. Rojna 39)
Informacja UMŁ (Hipermarket E. Leclerc - ul. Inflancka 45)
Punkt Informacji Turystycznej w Manufakturze (Rynek Manufaktury)
Informacja UMŁ (ul. Zachodnia 47)
GÓRNA:

CAS - Górna (Ośrodek Kultury "Górna" - ul. Siedlecka 1)
MBP Łódź - Górna (ul. Paderewskiego 11A)
Informacja UMŁ (al. Politechniki 32)
POLESIE:

CAS - Polesie (Ośrodek Kultury "Karolew" - ul. Bratysławska 6a)
MBP Łódź - Polesie filia nr 12 (ul. Wróblewskiego 67)
Informacja UMŁ (ul. Krzemieniecka 2 B)

ŚRÓDMIEŚCIE

CAS - Śródmieście (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych - ul. Zachodnia 54/56)
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź - Śródmieście (ul. A. Struga 14)
Centrum Informacji Turystycznej (ul. Piotrkowska 87)
Informacja UMŁ (ul. Piotrkowska 110 / ul. Piotrkowska 104 / ul. Piotrkowska 153 / ul. Piotrkowska 87)
WIDZEW:

CAS - Widzew (Dom Kultury "502" - ul. Gorkiego 16)
MBP Łódź - Widzew filia nr 8 (ul. Bartoka 27)
Informacja UMŁ (al. Piłsudskiego 100)
Zwieńczeniem tegorocznych „Seniraliów" będą Targi Aktywnego Seniora, które odbędą się 21 i 22 maja w Sukcesji. Ofertę zaprezentuje ponad 80 wystawców.

Informacje o III Łódzkich Senioraliach:

Zespół ds. Seniorów - ul. Zachodnia 47, p 122 / tel. 42 638 47 30 / e-mail: seniorzy@uml.lodz.pl

WWW: www.seniorzy.uml.lodz.pl
FB: Seniorzy w Łodzi - https://www.facebook.com/Seniorzy-w-Lodzi-644740068890155/


Komentarze

Podobne informacje

Tere-fere, czyli „wata słowna”

Tere-fere, czyli „wata słowna”

2017-02-21 07:38:44

Zabawa na Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


Teresa Drozda i jej radiowe perełki - Mieczysław Czechowicz

Teresa Drozda i jej radiowe perełki - Mieczysław Czechowicz

2017-02-16 17:02:44

Był u nas krótko, chyba rok, może niecały. Chyba się na nim nie poznałam" - przyznała po latach jego pierwsza nauczycielka aktorstwa.


Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

2017-02-13 08:15:40

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki przyznawana jest corocznie za najlepszą książkę reporterską opublikowaną w języku polskim w poprzednim roku kalendarzowym. Kandydatury do Nagrody mógł zgłosić każdy, także autorzy książek.


Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania 2017 również na Facebooku i Twitterze

Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania 2017 również na Facebooku i Twitterze

2017-02-08 09:15:00

Trwa głosowanie na lekturę Narodowego Czytania. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września.


[VIDEO]: W Kaliszu na scenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla zakochanych odbędzie się Diva For Rent

[VIDEO]: W Kaliszu na scenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla zakochanych odbędzie się Diva For Rent

2017-02-03 01:20:26

Już 12 lutego w Kaliszu na scenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla zakochanych odbędzie się “Diva For Rent” to niespotykana, innowacyjna forma teatralna: zabawny monolog słynnej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, okraszony akompaniamentem Bogdana Kierejszy i scenografią słynnego na cały świat malarza i grafika, laureata Oskara za najbardziej znaczący plakat roku 1994 oraz prestiżowej nagrody Prix Savignac w Paryżu Rafała Olbińskiego.


Intergracyjne spotkanie muzyczne w Wawerskim Centrum Kultury

Intergracyjne spotkanie muzyczne w Wawerskim Centrum Kultury

2017-02-02 18:25:29

Integracyjne spotkanie muzyczne czeka na Państwa w Wawerskim Centrum Kultury. „Bliżej siebie – bliżej świata” to spotkanie dla wszystkich, dla zdrowych i niepełnosprawnych, dla przyjaciół i znajomych, dla sąsiadów i nieznajomych. Odbędzie się 3 lutego o godz. 14:00.


[VIDEO] Wymyśliłam cię nocą przy blasku świec...Mineło 5 lat od kiedy odeszła Irena Jarocka- największa Gwiazda polskiej muzyki

[VIDEO] Wymyśliłam cię nocą przy blasku świec...Mineło 5 lat od kiedy odeszła Irena Jarocka- największa Gwiazda polskiej muzyki

2017-01-27 13:19:34

Irena Jarocka została okrzyknięta największą Gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Znajomi i fani, którzy wciąż pielęgnują pamięć o tej niezwykłej Artystce podkreślają zgodnie, że gwiazdą była na scenie. W życiu przede wszystkim była sobą - niezwykle dobrą i skromną osobą. Ludzie wspominając Irenę Jarocką często mówią, że to był taki dobry duch, anioł.


Prawie 10 mln zł z UE na inwestycje w kulturę

Prawie 10 mln zł z UE na inwestycje w kulturę

2017-01-23 09:00:06

Warszawskie instytucje kultury otrzymały dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie prawie 10 mln zł. Dodatkowe środki pozwolą zwiększyć dostępność oferty kulturalnej oraz dostosować obiekty zabytkowe do wdrożenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej.


Szczegóły zakupu kolekcji XX Czartoryskich

Szczegóły zakupu kolekcji XX Czartoryskich

2017-01-18 17:57:06

W związku z napływającymi do ministerstwa licznymi pytaniami dotyczącymi szczegółów zakupu kolekcji Książąt Czartoryskich informujemy, że 29 grudnia 2016 r. podpisano dwa akty notarialne.


Stypendia artystyczne na 2017 rok przyznane

Stypendia artystyczne na 2017 rok przyznane

2017-01-13 13:23:27

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała stypendia na łączną sumę 750 000 złotych dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.