Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Minister Środowiska na Białorusi o ochronie środowiska, na 16. Konferencji im. Sacharowa

Minister Środowiska na Białorusi o ochronie środowiska, na 16. Konferencji im. Sacharowa

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska, spotkał się z Andrejem Kovkhuto, ministrem zasobów naturalnych i ochrony środowiska Republiki Białorusi. Rozmowy dotyczyły wznowienia współpracy dwustronnej w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

 

Minister Środowiska na Białorusi o ochronie środowiska, na 16. Konferencji im. Sacharowa

Ministrowie rozmawiali m.in. o współpracy w zakresie projektów przyrodniczych i turystycznych np. wokół Kanału Augustowskiego. Obecnie pomiędzy Polską a Białorusią trwają prace nad trzema umowami pozostającymi we właściwościach ministrów środowiska: o ocenach oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym, o współpracy w dziedzinie gospodarki wodnej na wodach granicznych oraz w sprawie utrzymania granicznego odcinka i żeglugi na Kanale Augustowskim

Udział ministra Szyszko w 16. Konferencji im. Sacharowa

W trakcie pobytu w Mińsku minister Jan Szyszko wziął także udział w konferencji naukowej „Wykłady Sacharowa o problemach środowiskowych XXI w.”, podczas której przedstawił prezentację poświęconą roli Ministerstwa Środowiska w systemie ochrony środowiska w Polsce oraz polskim działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju. W swoim wystąpieniu minister podkreślił również rolę współpracy polsko-białoruskiej dla zachowania dziedzictwa ekologicznego i przyrodniczego w Europie.

Minister Jan Szyszko jest przewodniczącym rady Międzynarodowego Instytutu Ekologicznego im. Andrieja Sacharowa Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Utworzono go ze środków międzynarodowych dla zbadania przyczyn, skutków środowiskowych oraz zapobiegania takim katastrofom jak w elektrowni atomowej w Czarnobylu w kwietniu 1986 r. Raz w roku, pod egidą Instytutu, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa o współczesnych problemach ekologicznych.

Wizyta ministra Jana Szyszko na Białorusi odbyła się 19 maja 2016 r.


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

2017-02-09 12:43:02

Pierwszy w Europie odzysk ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego Ekologiczne ciepło dla ponad 30 budynków na Wildzie i Dębcu, w tym dla szpitala HCP Zmniejszenie lokalnej emisji dwutlenku węgla o ponad 1000 ton rocznie


Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

2017-02-08 10:07:39

Od początku bieżącego roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. 2016, poz. 2249). Wprowadza ona między innymi ważne zmiany w systemie przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów, obowiązku uzyskania zezwolenia na ich usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.


Wielkie liczenie ptaków

Wielkie liczenie ptaków

2017-02-02 12:22:08

W ostatni weekend w większości nadleśnictw na terenie Polski odbyło się Zimowe Ptakoliczenie. Jednym z nadleśnictw, które brało udział w akcji było Nadleśnictwo Olsztynek (RDLP w Olsztynie).


Laury dla: Trzech muszkieterów

Laury dla: Trzech muszkieterów

2017-01-28 19:13:54

Prawie 150 autorów nadesłało zdjęcia na 16. edycję konkursu „Leśne Fotografie". Zwyciężyła praca Zbigniewa Kożuchowskiego z Kolbuszowej przedstawiająca młode lisy przed norą.


Sosna (nie)zwykła

Sosna (nie)zwykła

2017-01-18 19:20:13

Cykl o niezwykłych sosnach, to kilkuminutowe filmiki zamieszczane przez Pawła Mrowińskiego na kanale YouTube. Do   tej pory powstało już dziesięć odcinków serii, a bohaterkami poszczególnych filmów były m.in.: sosna himalajska, sosna syberyjska, sosna jednoigielna czy sosna Coultera.


Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza

Warszawa walczy z zanieczyszczeniami powietrza

2017-01-10 07:38:59

Działania poprawiające jakość powietrza prowadzone są w trzech obszarach: transport, zieleń i energia. Ich finansowanie jest zapewnione dzięki zarządzeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy o programie inwestycyjnym do planu gospodarki niskoemisyjnej. Budżet programu to 16 mld złotych.


[VIDEO] Strzelce Krajeńskie: Kłusownik-recydywista zatrzymany!

[VIDEO] Strzelce Krajeńskie: Kłusownik-recydywista zatrzymany!

2017-01-05 10:31:55

Straż Leśna z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie (RDLP w Szczecinie) wytoczyła „nowoczesne” działa przeciwko kłusownikom.


Warszawa: Trzecie urodziny Tytusa

Warszawa: Trzecie urodziny Tytusa

2017-01-03 07:45:37

Szympans Tytus w środę, 4 stycznia, będzie obchodzić swoje trzecie urodziny. Z tej okazji o godz. 12.30 w pawilonie małp człekokształtnych odbędzie się specjalne przyjęcie urodzinowe na którym nie zabraknie tortu dla jubilata.


Pamiętajmy o potrzebach i emocjach zwierząt

Pamiętajmy o potrzebach i emocjach zwierząt

2016-12-27 08:53:36

Nie dla wszystkich zwierząt będzie to jednak czas w pełni szczęśliwy. Wiele czworonogów, które miały być gwiazdkowym prezentem, trafi później do schronisk. Pamiętajmy o potrzebach i emocjach zwierząt w okresie Nowego Roku.


Mądre dokarmianie ptaków zimą

Mądre dokarmianie ptaków zimą

2016-12-27 08:49:05

Kiedy i jak dokarmiać ptaki zimą? Należy przestrzegać kilku zasad. Jakich? Tego dowiedzieć się można m.in. z plakatów i ulotek informacyjnych przygotowanych przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy.