Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Premier Beata Szydło: Czas na patriotyzm gospodarczy

Premier Beata Szydło: Czas na patriotyzm gospodarczy

Jaka powinna być rola państwa w gospodarce? Jak zwiększyć jej innowacyjność? Jak wspierać eksporterów i przyciągać inwestorów? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadała premier, ministrowie oraz prezesi największych firm, którzy wzięli w środę udział w inauguracji 7. edycji projektu „Czas na Patriotyzm Gospodarczy”.

 

Premier Beata Szydło podkreśliła, że na środowej debacie „Czas na Patriotyzm Gospodarczy” obecni są wszyscy przedstawicieli rządu zajmujący się sprawami gospodarczymi oraz reprezentanci spółek skarbu państwa. Jak dodała, to pierwsza tego typu debata z udziałem premiera RP.

Chcemy poprzez swój udział w tej dyskusji podkreślić, że dla polskiego rządu gospodarka i szybki rozwój przekładający się na poprawę warunków życia obywateli jest priorytetem – podkreślała szefowa rządu.

Promować wszystko to, co polskie, budować polską markę, kupować polskie produkty, wspierać polskie firmy – taką definicję patriotyzmu gospodarczego zaprezentowała szefowa rządu. Mamy możliwości, ludzi, potencjał, zasoby, które do tej pory były wielokrotnie marnowanie – zaznaczyła premier. Politycy są zobowiązani do tworzenia dobrych rozwiązań prawnych i ustrojowych, które pozwolą firmom dobrze funkcjonować. Wszyscy idziemy w jednym kierunku: i biznes, i polityka. Na mecie powinien być patriotyzm gospodarczy przekładający się na dobro ojczyzny – podkreśliła.

Możemy tak prowadzić polską gospodarkę i tworzyć taki klimat dla budowania potencjału gospodarczego, by polskie firmy stawały się coraz silniejsze, mogły szukać nowych rynków, korzystać z nowoczesnych technologii – wyliczała premier. Jednocześnie dodała, że rząd chce zapraszać do Polski inwestorów zagranicznych: Chcemy, by tu płacili podatki i pomagali rozwijać się polskim firmom – mówiła Beata Szydło.

Premier przekonywała, że plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju jest ambitny, nowoczesny i dąży do zrównoważonego rozwoju naszego kraju. Polska musi być państwem równych szans dla wszystkich – zaznaczyła.  Przykładem projektu realizowanego przez rząd, a skierowanego do wszystkich, jest program Rodzina 500+. To nie jest program socjalny. Ma pomóc przełamać bariery demograficzne. To również poważny program gospodarczy. Co roku polski rynek zasili 20 mld zł. Mamy w związku z tym nadzieję, że pozytywnie wpłynie na wzrost gospodarczy – mówiła premier.

Jak zaznaczyła szefowa rządu, rola nauki i nowoczesnych technologii w rozwoju gospodarki jest nieoceniona. Nie jesteśmy dzisiaj państwem w czołówce innowacyjności, a mamy wszystkie ku temu warunki – mówiła premier. Państwo powinno tworzyć systemowe wsparcie dla rozwoju innowacyjności, myśli technicznej i naukowej. By rozwiązania polskich naukowców były przekładane na konkret w gospodarce – dodała. Kluczowa w tym procesie jest efektywna współpraca biznesu i polityków.

- premier.gov.pl, fot. P. Tracz
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel na targach przemysłowych w Hanowerze

Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel na targach przemysłowych w Hanowerze

2017-04-24 07:53:23

Chcemy zaprezentować tu Polskę młodą, odważną. Polskę, która się zmienia, która ma ambicję, aby równać do najlepszych - powiedziała premier Beata Szydło. Premier Polski wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzyła w niedzielę międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe 2017.


Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel otworzą targi w Hanowerze

Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel otworzą targi w Hanowerze

2017-04-22 17:11:02

Premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedzielę otworzą międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe, na których Polska jest w tym roku gościem honorowym. Szefowe rządów Polski i Niemiec będą też rozmawiać o tematach najważniejszych dla Unii Europejskiej, współpracy transatlantyckiej oraz polityce obronnej.


Premier Beata Szydło: Gospodarka Plus jest faktem

Premier Beata Szydło: Gospodarka Plus jest faktem

2017-04-21 18:37:12

Od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający pobudzić polską gospodarkę. Wprowadzamy Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i projekty społeczne, które stanowią koło zamachowe polskiej gospodarki – przekonywała premier Beata Szydło na piątkowej konferencji.


[VIDEO] Rekordowy ruch w transporcie drobnicowym. Niektóre firmy logistyczne notują blisko 100-proc. wzrost

[VIDEO] Rekordowy ruch w transporcie drobnicowym. Niektóre firmy logistyczne notują blisko 100-proc. wzrost

2017-04-21 11:08:26

W 2016 roku tylko w transporcie drobnicowym obsłużono ok. 1,5 mln palet i był to najlepszy wynik w historii – wynika z danych firmy FM Logistic. W stosunku do poprzedniego roku łączny wolumen zwiększył się aż o 93 proc.


PIT 2017, czyli jak się rozliczyć i zaoszczędzić?

PIT 2017, czyli jak się rozliczyć i zaoszczędzić?

2017-04-19 10:34:55

2 maja mija termin złożenia deklaracji podatkowej dla osób uzyskujących dochody z tytułu umowy o pracę, dzieło, zlecenie, jak również świadczeń socjalnych. Podczas wypełniania PIT-a warto pamiętać o uwzględnieniu ulg, które pozwolą nam odzyskać część podatku.


Miliony na remonty lokali komunalnych

Miliony na remonty lokali komunalnych

2017-04-18 20:13:24

W tym roku miasto wyremontuje prawie 1000 lokali gminnych za prawie 20 mln zł. 12,6 mln zł to koszt remontu 502 lokali komunalnych, zaś 7,7 mln zł wyniesie renowacja 482 lokali socjalnych.


Szczecin: Nowa flota karetek zasiliła WSPR

Szczecin: Nowa flota karetek zasiliła WSPR

2017-04-18 07:41:38

Dziesięć nowoczesnych ambulansów trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To pierwszy tegoroczny zakup i kontynuacja działań prowadzonych od lat. Każdy pojazd warty jest ponad pół mln zł. Oficjalne przekazanie karetek do eksploatacji nastąpiło w środę, 5 kwietnia 2017 roku w Szczecinie. W uroczystości udział wzięła członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.


15 milionów złotych z ekodotacji dla warszawiaków

15 milionów złotych z ekodotacji dla warszawiaków

2017-04-14 21:16:49

Blisko 3100 gospodarstw domowych może skorzystać w 2017 roku z tzw. ekodotacji. Dofinansowania, udzielane przez m.st. Warszawę, są przeznaczone na usuwanie azbestu, wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej, modernizację kotłowni oraz likwidację szamb.


BIK: Nie da się wyczyścić historii kredytowej na żądanie

BIK: Nie da się wyczyścić historii kredytowej na żądanie

2017-04-13 09:23:15

Nadzieje na uzyskanie "pomocy", polegającej na pozbyciu się negatywnych wpisów w BIK-u mogą jedynie rozczarować, a co gorsza - wyczyścić portfel. Eksperci Biura Informacji Kredytowej ostrzegają, aby nie dawać się zwodzić marketingowym sloganom a także reklamom pod hasłem „czyszczenia BIK”.


Rok 2016 był dla branży wiatrakowej najgorszym w historii. Projekty zwiększające rentowność elektrowni wiatrowych.

Rok 2016 był dla branży wiatrakowej najgorszym w historii. Projekty zwiększające rentowność elektrowni wiatrowych.

2017-04-12 10:48:45

Ostatni rok był dla branży wiatrakowej najgorszym w historii. Ceny energii i zielonych certyfikatów spadły do historycznych minimów, wiatr był najsłabszy od 15 lat, a luka inwestycyjna, czyli okres przejściowy pomiędzy starym a nowym systemem wsparcia sprawiła, że nie powstawały prawie żadne nowe instalacje.