Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Usiłowali zabić swoje partnerki - dorwali ich policjanci!

[VIDEO] Usiłowali zabić swoje partnerki - dorwali ich policjanci!

Skuteczne praca policjantów ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony. Mężczyzna nożem zranił kobietę, uciekł i prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo. Po poszukiwaniach został zatrzymany i aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa odpowie także 60-latek z Bartoszyc, który zaatakował nożem swoją partnerkę.

 

W środę rano (13.07), dyżurny strzeleckiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Drezdenko. Do mężczyzny przybiegła sąsiadka prosząca o pomoc. Kobieta była ranna i musiała trafić do szpitala. Z wykrzykiwanych przez nią słów wynikało, że jej mąż ranił ją nożem. Kobiecie udało się uciec z domu.

Chwile później na miejscu byli już policjanci. Poszkodowana kobieta otrzymała niezbędną pomoc i została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo. W mieszkaniu gdzie miało dojść do przestępstwa napastnika nie było. Po zranieniu żony uciekł. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania. 50 policjantów, strażaków i strażników leśnych sprawdzało okoliczne tereny. Do poszukiwań 41-latka wykorzystano psy tropiące i łodzie motorowe. W drezdeneckim komisariacie powołano specjalny sztab. Służby mundurowe podzielone na kilka grup, przeczesywały tereny gminy i miasta. Sprawdzano osiedla, piwnice, skwery, ogródki działkowe, a także tereny leśne. Przez kilkanaście godzin mundurowi szukali 41-latka.

Wieczorem tego samego dnia policjanci kryminalni ustalili prawdopodobne miejsce przebywania mężczyzny. W Drezdenku na terenach przyrzecznych policjanci zauważyli podejrzanie zachowującą się osobę, którą okazał się poszukiwany 41-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu od 8 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W sobotę (16.07) decyzją sądu 41-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

----

W piątek (15.07), około godziny 23.00, w jednym z mieszkań w Bartoszycach słychać było głośne krzyki. Zaniepokojony świadek powiadomił policję. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na klatce schodowej zastali zakrwawioną kobietę, której pomocy udzielali sąsiedzi. Kobieta miała widoczne obrażenia na twarzy i szyi. W mieszkaniu, w którym doszło do zdarzenia, przebywał jej 60-letni konkubent.

Jak ustalili funkcjonariusze, między partnerami miało dojść do awantury z powodu zazdrości, w trakcie której mężczyzna wpadł w szał i kilkakrotnie ugodził konkubinę nożem. Z uwagi na doznane obrażenia, kobietę przewieziono do szpitala. Jej 60-letni konkubent trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz narzędzie, które mogło posłużyć mężczyźnie do popełnienia przestępstwa. Pod nadzorem prokuratora ustalili szczegółowy przebieg zdarzenia.

Wczoraj na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 60-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policjanci i prokurator wnioskują do sądu, aby aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP Gorzów Wlkp. / KWP Olsztyn / dk)

KWP Gorzów Wlkp.


Komentarze

Podobne informacje

Warszawa: Policjanci w dniu wolnym od służby zatrzymali mężczyznę z nakotykami oraz nietrzeźwego kierowcę

Warszawa: Policjanci w dniu wolnym od służby zatrzymali mężczyznę z nakotykami oraz nietrzeźwego kierowcę

2017-04-26 09:15:29

Policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego śródmiejskiej komendy policji w dniu wolnym od służby zatrzymał osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. 29-latek trzymał w ręku tzw. dilerkę, a w niej marihuanę.


Policjanci rozwiązali sprawę zaginięcia z 1998 roku

Policjanci rozwiązali sprawę zaginięcia z 1998 roku

2017-04-25 19:46:56

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozwiązali sprawę zaginięcia z 1998 roku 20-letniej kobiety. Po zweryfikowaniu wszystkich okoliczności w tej sprawie zostało wszczęte śledztwo. W trakcie przeszukania na jednej z posesji w piwnicy zostały znalezione szczątki ludzkie. Do sprawy zatrzymano 42-letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, niewykluczone że usłyszy zarzuty.


[VIDEO] Zielona Góra: Sprawcy śmiertelnego pobicia w lokalu zatrzymani!

[VIDEO] Zielona Góra: Sprawcy śmiertelnego pobicia w lokalu zatrzymani!

2017-04-25 19:15:51

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w jednym z lokali w centrum miasta. Do sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni – dwaj z nich usłyszeli zarzuty, a jednego przesłuchano w charakterze świadka. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.


Śląskie: Czerpała korzyści z cudzego nierządu!

Śląskie: Czerpała korzyści z cudzego nierządu!

2017-04-25 09:14:12

Śląscy policjanci z zespołu zwalczającego handel ludźmi zatrzymali 44-letnią kobietę podejrzaną o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Podejrzana traktowała sutenerstwo jako źródło stałego dochodu. Katowiczanka usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.


Piroman z Mokotowa zatrzymany. Wysadzał samochody!

Piroman z Mokotowa zatrzymany. Wysadzał samochody!

2017-04-24 19:32:30

Za swoją pasję związaną z podkładaniem ładunków pirotechnicznych pod samochody oraz rzucaniem petard do skrzynek pocztowych i w kierunku ludzi 31-latek najbliższe kilka lat może spędzić w więzieniu. Mężczyzna spowodował uszkodzenia 4 pojazdów na sumę około 9 tys. złotych i naraził jedną z pokrzywdzonych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 


Zabrze: Kolejni pseudokibice z zarzutami

Zabrze: Kolejni pseudokibice z zarzutami

2017-04-24 08:27:22

Kolejnych 4 zabrzańskich pseudokibiców usłyszało zarzuty za wtargnięcie na murawę, podczas meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Pogoni Siedlce, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku. Łącznie w tej sprawie przed zabrzańskim sądem stanie 13 podejrzanych. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanym grozi obligatoryjny zakaz stadionowy.


Błyskawiczne zatrzymanie sprawcy napadu na jubilera w Chorzowie!

Błyskawiczne zatrzymanie sprawcy napadu na jubilera w Chorzowie!

2017-04-21 18:44:18

Zarzut rozboju usłyszał 32-latek, który napadł na sklep jubilerski w Chorzowie i usiłował ukraść złotą biżuterię. Zamaskowany sprawca był agresywny i używał gazu obezwładniającego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.


[VIDEO] Uderzyli w nielegalny hazard

[VIDEO] Uderzyli w nielegalny hazard

2017-04-21 01:00:38

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Krakowa przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem na terenie Oświęcimia mundurowi zlokalizowali trzy lokale z grami hazardowymi działające w zamkniętych, ale tylko z pozoru, punktach.


Nielegalny tytoń i papierosy u 50-latka

Nielegalny tytoń i papierosy u 50-latka

2017-04-19 10:28:09

Prawie 114 tys. straty odnotował budżet skarbu państwa w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych przez 50-letniego mężczyznę. Tucholscy policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy podczas przeszukania jednej z posesji w gm. Cekcyn. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów bez akcyzy.


Ciechanki: Ciało mężczyzny wywieźli samochodem i wrzucili do rzeki

Ciechanki: Ciało mężczyzny wywieźli samochodem i wrzucili do rzeki

2017-04-18 20:28:20

Lubelscy policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę powiatu łęczyńskiego oraz jej 48-letniego partnera. Oboje są podejrzani o zabójstwo znajomego 36-latka. Kobieta wywabiła mężczyznę do lasu gdzie czekał już jej partner. Ciało wywieźli samochodem i wrzucili do rzeki. Z kolei strzelińscy policjanci zatrzymali podejrzaną o usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała.