Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Weekendowe atrakcje nad Wisłą czekają

Weekendowe atrakcje nad Wisłą czekają

Przed nami kolejne weekendy pełne nadwiślańskich atrakcji. Tradycja, sport, natura – to hasła pod którymi odbywać się będą następne wydarzenia w ramach „Otwarcia sezonu nad Wisłą”.

 

 

Trzeci już weekend cyklu „Otwarcia sezonu nad Wisłą” należeć będzie do Tradycji. W sobotę, 14 maja, będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach plecionkarskich. Na plaży Poniatówce, w godz. 10.00-18.00, na uczestników warsztatów wyplatania koszy i innych wyrobów czekać będą biodegradowalne materiały takie jak młode pędy wierzby czy arkusze papieru. Własnoręcznie przygotowane wyroby będzie można zabrać ze sobą do domu.

Dodatkowo o godz. 9.00 z portu Czerniakowskiego do Góry Kalwarii wyruszy grupa łodzi tradycyjnych. Bilety na rejs, który potrwa do godz. 15.00 są do wygrania na Facebookowym profilu Dzielnicy Wisła.

Sport to temat przewodni soboty, 21 maja. Z okazji Dnia Różnorodności Biologicznej, mali i duzi warszawiacy będą mieli okazję zmierzyć się z quizem przyrodniczym. Na starcie, na plaży Żoliborz, na uczestników zabawy czekać będą karty z pytaniami, a ich wypełnienie będzie możliwe tylko dzięki przejściu całej ścieżki rekreacyjnej na Żoliborzu. Wzdłuż trasy ustawione będą tablice informacyjne z niezbędnymi wskazówkami. Poprawnie wypełnione karty wezmą udział w losowaniu nagród, m.in. koszulek czy akcesoriów rowerowych. Zabawa potrwa w godz. 10.00-18.00.

W tych samych godzinach przygotowano atrakcje dla miłośników jednośladów. Na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym czekać będą specjaliści, którzy sprawdzą stan techniczny rowerów oraz dokonają podstawowych prac konserwacyjnych.

Dodatkowo z plaży Żoliborz wyruszać będą wycieczki. O godz. 11.00 z kijkami do nordic walkingu – pierwszych 30 osób otrzyma kijki z logiem Dzielnicy Wisła – a o godz. 13.00 i 16.00 odbędą się wycieczki z przewodnikiem.

Zamknięcie cyklu, w sobotę 28 maja, poświęcone będzie Naturze. Nie przypadkowo jako miejsce głównych wydarzeń wybrano łąki na Golędzinowie. Odcinek po prawej stronie rzeki, między mostem Gdańskim a mostem Grota-Roweckiego, należy do programu Natura 2000. W tym miejscu powstanie również pawilon przyrodniczy Life+. Osoby, które odwiedzą to miejsce podczas ostatniego sobotniego weekend cyklu będą miały szansę również zasiać własne łąki za pomocą… bomb nasiennych. W celu ich właściwego wykonania przygotowane specjalne warsztaty, które potrwają od godz. 10.00-18.00. Od godz. 10.00-15.00 mieszkańcy będą mogli wziąć natomiast udział w warsztatach „Zrób to sam dla przyrody” poświęconych budowie budek lęgowych dla ptaków lub domków dla owadów pożytecznych.

Od godz. 10.00 do 16.00 z plaży Rusałka na Golędzinów odbywać się będą specjalne rejsy na które bilety można wygrać biorąc udział w konkursie na profilu Dzielnicy Wisła na portalu społecznościowym Facebook.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wislawarszawa.pl oraz profilu Dzielnicy Wisła na portalu Facebook www.facebook.com/dzielnicawislapl.

Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób. Wystarczy wykonać i przesłać zdjęcie przedstawiające przyrodnicze uroki warszawskiego odcinka Wisły. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl.

 

Fot. Zarząd Mienia m.st. Warszawy


Komentarze

Podobne informacje

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-02-16 17:24:13

Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.


Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

2017-02-13 08:14:54

Widać efekty trzeciego etapu prac konserwatorsko - rekonstruktorskich w kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62. Był on możliwy dzięki miejskim dotacjom w wysokości blisko 250 tys. zł, co stanowi 80% udziału w całkowitych kosztach inwestycji.


7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

2017-02-09 14:32:07

Na   podstawie   prawie   miliona   opinii   internautów,   portal   HolidayCheck   wybrał   najlepsze   hotele   na świecie, przyznając już po raz 12. nagrody HolidayCheck Award 2017. Pośród nagrodzonych jest aż 7 z Polski. W tym roku zostały dodatkowo docenione te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują już od 5 lat.


Nowy Tomyśl - Klub Miłośników Podróży: Przez kontynenty - Etiopia – religia i obyczaje

Nowy Tomyśl - Klub Miłośników Podróży: Przez kontynenty - Etiopia – religia i obyczaje

2017-02-08 16:25:49

W poniedziałek, 6 lutego gościem Klubu Miłośników Podróży „Przez kontynenty” działającym w nowotomyskiej bibliotece była Stanisława Waszkowiak, nowotomyślanka, emerytowana nauczycielka, podróżniczka i fotografik.


Trudniej wyjechać na zimowy urlop

Trudniej wyjechać na zimowy urlop

2017-02-02 09:45:45

Zimowe urlopy poza domem to rzadkość. Zaledwie co ósmy Polak wyjeżdża zimą na narty lub do ciepłych krajów. Najczęściej wybiera rodzime góry, ewentualnie Austrię, Słowację, Czechy i Włochy. Na cieplejsze zakątki świata decydują się nieliczni. Średni koszt zimowego urlopu dla jednej osoby wynosi 1093 zł – wynika z badania wykonanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK.


Warszawiacy obejrzeli odrestaurowane zabytki

Warszawiacy obejrzeli odrestaurowane zabytki

2017-01-31 09:40:27

Fort Legionów i Traugutta, kościół św. Jacka i figura Matki Boskiej, kaplica Kotowskich i kamieniczki na Starym Mieście , m.in. te odrestaurowane zabytki mieszkańcy mogli podziwiać w ostatni weekend podczas spaceru „Warszawskie konserwacje”.


Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-01-28 19:44:05

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do północnego i wschodniego Kamerunu, a także w rejon półwyspu Bakassi.


Polski MSZ odradza podróże do Gambii!

Polski MSZ odradza podróże do Gambii!

2017-01-25 09:00:45

Z uwagi na napiętą sytuację polityczną po wyborach prezydenckich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Gambii.


[VIDEO] Styczeń to dobry okres na upolowanie oferty wakacyjnej. Wyjazdy są nawet do 35 proc. tańsze

[VIDEO] Styczeń to dobry okres na upolowanie oferty wakacyjnej. Wyjazdy są nawet do 35 proc. tańsze

2017-01-19 11:18:11

Letnia oferta biur podróży dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, jest o 40 proc. wyższa niż rok temu – wynika ze statystyk Neckermann Podróże. O wyborze kierunku decydują nie tylko walory wypoczynkowe, lecz także kwestie bezpieczeństwa. Najchętniej wybierana jest Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Polska. Rośnie też popularność Sycylii. Klienci coraz częściej wybierają oferty szyte na miarę, np. skierowane do seniorów.


Renowacja szlaków turystycznych w Łodzi

Renowacja szlaków turystycznych w Łodzi

2017-01-17 08:30:12

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła konkurs na realizację zadania publicznego „Renowacja i promocja sieci znakowanych szlaków turystycznych Miasta Łodzi (pieszych i rowerowych)". Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i wszystkich podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w dziedzinie turystyki.