Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Weekendowe atrakcje nad Wisłą czekają

Weekendowe atrakcje nad Wisłą czekają

Przed nami kolejne weekendy pełne nadwiślańskich atrakcji. Tradycja, sport, natura – to hasła pod którymi odbywać się będą następne wydarzenia w ramach „Otwarcia sezonu nad Wisłą”.

 

 

Trzeci już weekend cyklu „Otwarcia sezonu nad Wisłą” należeć będzie do Tradycji. W sobotę, 14 maja, będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach plecionkarskich. Na plaży Poniatówce, w godz. 10.00-18.00, na uczestników warsztatów wyplatania koszy i innych wyrobów czekać będą biodegradowalne materiały takie jak młode pędy wierzby czy arkusze papieru. Własnoręcznie przygotowane wyroby będzie można zabrać ze sobą do domu.

Dodatkowo o godz. 9.00 z portu Czerniakowskiego do Góry Kalwarii wyruszy grupa łodzi tradycyjnych. Bilety na rejs, który potrwa do godz. 15.00 są do wygrania na Facebookowym profilu Dzielnicy Wisła.

Sport to temat przewodni soboty, 21 maja. Z okazji Dnia Różnorodności Biologicznej, mali i duzi warszawiacy będą mieli okazję zmierzyć się z quizem przyrodniczym. Na starcie, na plaży Żoliborz, na uczestników zabawy czekać będą karty z pytaniami, a ich wypełnienie będzie możliwe tylko dzięki przejściu całej ścieżki rekreacyjnej na Żoliborzu. Wzdłuż trasy ustawione będą tablice informacyjne z niezbędnymi wskazówkami. Poprawnie wypełnione karty wezmą udział w losowaniu nagród, m.in. koszulek czy akcesoriów rowerowych. Zabawa potrwa w godz. 10.00-18.00.

W tych samych godzinach przygotowano atrakcje dla miłośników jednośladów. Na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym czekać będą specjaliści, którzy sprawdzą stan techniczny rowerów oraz dokonają podstawowych prac konserwacyjnych.

Dodatkowo z plaży Żoliborz wyruszać będą wycieczki. O godz. 11.00 z kijkami do nordic walkingu – pierwszych 30 osób otrzyma kijki z logiem Dzielnicy Wisła – a o godz. 13.00 i 16.00 odbędą się wycieczki z przewodnikiem.

Zamknięcie cyklu, w sobotę 28 maja, poświęcone będzie Naturze. Nie przypadkowo jako miejsce głównych wydarzeń wybrano łąki na Golędzinowie. Odcinek po prawej stronie rzeki, między mostem Gdańskim a mostem Grota-Roweckiego, należy do programu Natura 2000. W tym miejscu powstanie również pawilon przyrodniczy Life+. Osoby, które odwiedzą to miejsce podczas ostatniego sobotniego weekend cyklu będą miały szansę również zasiać własne łąki za pomocą… bomb nasiennych. W celu ich właściwego wykonania przygotowane specjalne warsztaty, które potrwają od godz. 10.00-18.00. Od godz. 10.00-15.00 mieszkańcy będą mogli wziąć natomiast udział w warsztatach „Zrób to sam dla przyrody” poświęconych budowie budek lęgowych dla ptaków lub domków dla owadów pożytecznych.

Od godz. 10.00 do 16.00 z plaży Rusałka na Golędzinów odbywać się będą specjalne rejsy na które bilety można wygrać biorąc udział w konkursie na profilu Dzielnicy Wisła na portalu społecznościowym Facebook.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wislawarszawa.pl oraz profilu Dzielnicy Wisła na portalu Facebook www.facebook.com/dzielnicawislapl.

Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób. Wystarczy wykonać i przesłać zdjęcie przedstawiające przyrodnicze uroki warszawskiego odcinka Wisły. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl.

 

Fot. Zarząd Mienia m.st. Warszawy


Komentarze

Podobne informacje

Warszawa: Kto wykona nowe wejście do zoo?

Warszawa: Kto wykona nowe wejście do zoo?

2017-04-24 19:48:19

Do 4 maja przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w przetargu na wykonanie nowego wejścia do warszawskiego zoo. Powstanie ono od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości placu Hallera. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca, będzie miał maksymalnie 90 dni na wykonanie inwestycji.


Egipt – wprowadzono stan wyjątkowy. Możliwe są zamachy terrorystyczne. Polski MSZ ostrzega podróżnych

Egipt – wprowadzono stan wyjątkowy. Możliwe są zamachy terrorystyczne. Polski MSZ ostrzega podróżnych

2017-04-19 10:52:52

W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.


Polski MSZ ostrzega: Wybrzeże Kości Słoniowej – nie jest bezpiecznym miejscem dla podróżujących

Polski MSZ ostrzega: Wybrzeże Kości Słoniowej – nie jest bezpiecznym miejscem dla podróżujących

2017-04-12 11:18:32

W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wybrzeża Kości Słoniowej.


Polski MSZ: Wenezuela – ostrzeżenia dla podróżujących

Polski MSZ: Wenezuela – ostrzeżenia dla podróżujących

2017-04-10 22:59:22

W związku z napiętą sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wenezueli.


Ruszyły regularne loty z Warszawy do Los Angeles

Ruszyły regularne loty z Warszawy do Los Angeles

2017-04-08 11:28:48

LOT uruchomił bezpośrednie loty Warszawa Okęcie (WAW) - Los Angeles (LAX). Będize można tam dolecieć 4 razy w tygodniu.


LOTTravel:  Jedziesz na wakacje?! Weź udział w kwietniowym Foto konkursie!

LOTTravel: Jedziesz na wakacje?! Weź udział w kwietniowym Foto konkursie!

2017-04-06 12:23:21

LOTTravel zachęca wszystkich, którzy w najbliższym czasie wybierają się na odpoczynek, aby wzięli udział w konkursie fotograficznym. Wystarczy spełnić 3 warunki, by wziąć udział. Do wygrania vouchery LOT Travel.


Polsi MSZ: Demokratyczna Republika Konga – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Polsi MSZ: Demokratyczna Republika Konga – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-03-29 13:58:18

Ze względu na bardzo napiętą sytuację polityczną i zagrożenie bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Demokratycznej Republiki Konga.


Każdy może podróżować w czasie. Jak zmiana czasu wpływa na inne kontynenty?

Każdy może podróżować w czasie. Jak zmiana czasu wpływa na inne kontynenty?

2017-03-27 15:39:04

Podczas minionego weekenu zmienił się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość, nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.


100 tysięcy turystów krajowych skorzysta z akcji: Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny

100 tysięcy turystów krajowych skorzysta z akcji: Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny

2017-03-22 12:32:22

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony oraz przeniesienie jej na poziom krajowy.


Polski MSZ ostrzega podróżujących do Turcji

Polski MSZ ostrzega podróżujących do Turcji

2017-03-20 13:54:10

Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju.