Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Weekendowe atrakcje nad Wisłą czekają

Weekendowe atrakcje nad Wisłą czekają

Przed nami kolejne weekendy pełne nadwiślańskich atrakcji. Tradycja, sport, natura – to hasła pod którymi odbywać się będą następne wydarzenia w ramach „Otwarcia sezonu nad Wisłą”.

 

 

Trzeci już weekend cyklu „Otwarcia sezonu nad Wisłą” należeć będzie do Tradycji. W sobotę, 14 maja, będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach plecionkarskich. Na plaży Poniatówce, w godz. 10.00-18.00, na uczestników warsztatów wyplatania koszy i innych wyrobów czekać będą biodegradowalne materiały takie jak młode pędy wierzby czy arkusze papieru. Własnoręcznie przygotowane wyroby będzie można zabrać ze sobą do domu.

Dodatkowo o godz. 9.00 z portu Czerniakowskiego do Góry Kalwarii wyruszy grupa łodzi tradycyjnych. Bilety na rejs, który potrwa do godz. 15.00 są do wygrania na Facebookowym profilu Dzielnicy Wisła.

Sport to temat przewodni soboty, 21 maja. Z okazji Dnia Różnorodności Biologicznej, mali i duzi warszawiacy będą mieli okazję zmierzyć się z quizem przyrodniczym. Na starcie, na plaży Żoliborz, na uczestników zabawy czekać będą karty z pytaniami, a ich wypełnienie będzie możliwe tylko dzięki przejściu całej ścieżki rekreacyjnej na Żoliborzu. Wzdłuż trasy ustawione będą tablice informacyjne z niezbędnymi wskazówkami. Poprawnie wypełnione karty wezmą udział w losowaniu nagród, m.in. koszulek czy akcesoriów rowerowych. Zabawa potrwa w godz. 10.00-18.00.

W tych samych godzinach przygotowano atrakcje dla miłośników jednośladów. Na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym czekać będą specjaliści, którzy sprawdzą stan techniczny rowerów oraz dokonają podstawowych prac konserwacyjnych.

Dodatkowo z plaży Żoliborz wyruszać będą wycieczki. O godz. 11.00 z kijkami do nordic walkingu – pierwszych 30 osób otrzyma kijki z logiem Dzielnicy Wisła – a o godz. 13.00 i 16.00 odbędą się wycieczki z przewodnikiem.

Zamknięcie cyklu, w sobotę 28 maja, poświęcone będzie Naturze. Nie przypadkowo jako miejsce głównych wydarzeń wybrano łąki na Golędzinowie. Odcinek po prawej stronie rzeki, między mostem Gdańskim a mostem Grota-Roweckiego, należy do programu Natura 2000. W tym miejscu powstanie również pawilon przyrodniczy Life+. Osoby, które odwiedzą to miejsce podczas ostatniego sobotniego weekend cyklu będą miały szansę również zasiać własne łąki za pomocą… bomb nasiennych. W celu ich właściwego wykonania przygotowane specjalne warsztaty, które potrwają od godz. 10.00-18.00. Od godz. 10.00-15.00 mieszkańcy będą mogli wziąć natomiast udział w warsztatach „Zrób to sam dla przyrody” poświęconych budowie budek lęgowych dla ptaków lub domków dla owadów pożytecznych.

Od godz. 10.00 do 16.00 z plaży Rusałka na Golędzinów odbywać się będą specjalne rejsy na które bilety można wygrać biorąc udział w konkursie na profilu Dzielnicy Wisła na portalu społecznościowym Facebook.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wislawarszawa.pl oraz profilu Dzielnicy Wisła na portalu Facebook www.facebook.com/dzielnicawislapl.

Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób. Wystarczy wykonać i przesłać zdjęcie przedstawiające przyrodnicze uroki warszawskiego odcinka Wisły. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl.

 

Fot. Zarząd Mienia m.st. Warszawy


Komentarze

Podobne informacje

Rumunia: Kluż-Napoka - wypad do stolicy Transylwani

Rumunia: Kluż-Napoka - wypad do stolicy Transylwani

2017-06-19 15:44:28

Poleć z nami na przedłużony weekend do Transylwanii. Zachwyć się kulturą, historią oraz gościnnością lokalnej ludności.


W związku z narastającym kryzysem politycznym, MSZ ostrzega przed podróżami do Gwinei Bissau

W związku z narastającym kryzysem politycznym, MSZ ostrzega przed podróżami do Gwinei Bissau

2017-06-01 13:31:25

W związku z trwającym od połowy 2015 roku impasem politycznym, sytuacja bezpieczeństwa w Gwinei Bissau pogarsza się. Dochodzić może do groźnych demonstracji i zamieszek. Nie można wykluczyć gwałtownej eskalacji kryzysu.


Warszawa: Kawiarnia na bulwarze otwarta

Warszawa: Kawiarnia na bulwarze otwarta

2017-05-27 09:13:51

W piątek, 26 maja, rozpoczęła swoją działalność kawiarnia zlokalizowana w pawilonie na bulwarze Jana Karskiego. Oprócz kawy w pawilonie będzie można również zaopatrzyć się w wiedzę na temat warszawskich atrakcji turystycznych oraz skorzystać ze specjalnej oferty wydarzeń kulturalnych.


Złoty Pociąg na Pomorzu Zachodnim!

Złoty Pociąg na Pomorzu Zachodnim!

2017-05-19 19:32:54

Wzbudził zainteresowanie mediów i fanów kolejnictwa, zanim jeszcze dotarł do naszego województwa. To prawda - Pomorze Zachodnie będzie miało swój własny Złoty Pociąg. To prezent dla wszystkich pasażerów i pasjonatów kolei - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. We wrześniu 2016 roku województwo podpisało ogromny kontrakt, wart 250 mln zł, na wykonanie i dostarczenie 17 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (tzw. EZT). W złotych barwach jeździć będzie „Impuls”, który jako pierwszy z tej dużej puli trafi do naszego regionu. Województwo nie planuje zmiany kolorystyki swoich pojazdów. Będzie tylko jeden Złoty Pociąg. To pomysł promocyjny, by zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak zmienia się Pomorze Zachodnie, także w sferze infrastrukturalnej. - Złoty Pociąg odnalazł się na Pomorzu Zachodnim. Chcieliśmy w ten sposób wynagrodzić naszych pasażerów, którzy rocznie w liczbie 7-8 mln korzystają z usług przewozów regionalnych w naszym regionie. Bez nich nie byłoby nowych inwestycji i Złotego Pociągu. Dzięki temu, że nasi mieszkańcy wierzą w kolej, rokrocznie pociągi Przewozów wykonują gigantyczną pracę – mogłyby okrążyć Ziemię 138 razy! Złoty Pociąg to także prezent dla wszystkich miłośników kolei, których w naszym regionie jest wyjątkowo dużo – mówił marszałek Olgierd Geblewicz, podczas piątkowej (19 maja br.) konferencji prasowej.


Dlaczego lasy łęgowe są tak cenne?

Dlaczego lasy łęgowe są tak cenne?

2017-05-12 21:11:57

Łęgi nadwiślane są naturalną formą roślinności porastającej nabrzeża Wisły w granicach współczesnego – holoceńskiego zasięgu. Las łęgowy jest najżyźniejszą polską formacją leśną - o najwyższej bioróżnorodności. Ich produktywność jest porównywalna z dżunglą – równikowym lasem tropikalnym.


Wiosna w Ogrodzie Krasińskich

Wiosna w Ogrodzie Krasińskich

2017-05-09 07:46:35

Już od czerech lat warszawiacy przychodzą po spokój i relaks do zrewitalizowanego Ogrodu Krasińskich. 10 maja 2014 roku zaprezentowano nową szatę parku, nawiązującą do słynnego XIX-wiecznego projektu Franciszka Szaniora i uzupełnioną o nowe rozwiązania takie jak np. fontanna-pluskowisko.


Darłowo i czasy króla Eryka Pomorskiego

Darłowo i czasy króla Eryka Pomorskiego

2017-05-08 06:39:57

W Darłowie będzie się można przenieść jeszcze bardziej do czasów króla Eryka Pomorskiego. Wszystko za sprawą rekonstrukcji historycznego zamku i jego otoczenia. Projekt władz miejskich otrzyma wsparcie z RPO WZ 2014-2020. Umowę podpisał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Arkadiusz Klimowicz. Uroczystość miała miejsce w piątek, 5 maja 2017 roku w Darłowie.


Ostrzeżenie MSZ dla podróżujących na Filipiny

Ostrzeżenie MSZ dla podróżujących na Filipiny

2017-04-27 14:21:02

W związku z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Filipin, trwającymi walkami pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwania cudzoziemców, również w nadmorskich kurortach, na wyspach oraz jednostkach pływających w tym rejonie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin.


Warszawa: Kto wykona nowe wejście do zoo?

Warszawa: Kto wykona nowe wejście do zoo?

2017-04-24 19:48:19

Do 4 maja przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w przetargu na wykonanie nowego wejścia do warszawskiego zoo. Powstanie ono od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości placu Hallera. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca, będzie miał maksymalnie 90 dni na wykonanie inwestycji.


Egipt – wprowadzono stan wyjątkowy. Możliwe są zamachy terrorystyczne. Polski MSZ ostrzega podróżnych

Egipt – wprowadzono stan wyjątkowy. Możliwe są zamachy terrorystyczne. Polski MSZ ostrzega podróżnych

2017-04-19 10:52:52

W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.