Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Wyjątkowi łodzianie uhonorowani

Wyjątkowi łodzianie uhonorowani

W Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia Odznak „Za Zasługi dla Miasta Łodzi" i Nagród Miasta Łodzi. Odznaki przyznawane są przez Radę Miejską w Łodzi dwa razy w roku: z okazji Święta Łodzi 15 maja oraz z okazji Święta Niepodległości 11 listopada za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Nagrodami Miasta Łodzi Rada Miejska honoruje wyłącznie raz w roku, z okazji Święta Miasta za wybitne osiągnięcia w działalności naukowej, artystycznej lub społecznej w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

 

- Dzisiejsi laureaci dołączyli do grona niezwykłych postaci, którymi Łódź może się szczycić. Jak udowadniają od lat swoją pełną miłości do naszej małej ojczyzny postawą - patriotyzm to praca i służba. To one kształtowały ich działania, pozwalały dostrzec potrzeby innych. Laureaci doskonale rozumieją, że człowiek nie żyje tylko dla siebie, lecz pozostawia po sobie ślad, kiedy żyje także dla innych, kiedy żyje społecznie – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak.

- Kiedy patrzę na tę salę wiem, że Łódź jest wielka ludźmi. Życzę mieszkańcom, by mieli powody do zadowolenia, a jest się z czego cieszyć. A tym , którzy jeszcze nie pokochali naszego miasta życzę, żeby przynajmniej je mądrze polubili – mówił w czasie uroczystości uhonorowany Nagrodą Miasta Łodzi Wojciech Nowicki.

Laureaci Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi" w edycji wiosna 2016:

1) p. Paweł Baranowski

2) p. Iwona Bednarek

3) p. Bronisław Grzelak

4) p. Krystyna Jakóbowska

5) p. Robert Antoni Jasiński

6) p. Grzegorz Sławomir Kaczmarek

7) p. Kazimierz Antoni Kluska

8) p. Izabella Joanna Krucińska

9) p. Eugeniusz Lipert

10) p. Iwona Agnieszka Maciaszczyk

11) p. Jarosław Olbrychowski

12) p. Marta Olesińska

13) p. Włodzimierz Pajdowski

14) p. Marian Paternoga

15) p. Mirosław Pejka

16) p. Adam Tadeusz Przepałkowski

17) p. Zbysław Stanisław Raczkiewicz

18) p. Włodzimierz Kazimierz Rudnicki

19) p. Kazimierz Mieczysław Skibicki

20.) p. Ewa Magdalena Szmitka

21.) p. Iwona Renata Zatorska - Sytyk

22.) Klub Krytyki Politycznej w Łodzi

23.) Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi

24.) Miejski Klub Sportowy „Metalowiec" Łódź

25.) Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Węgierskiej im. Sandora PetÖfiego w Łodzi

Laureaci Nagrody Miasta Łodzi w 2016 r.:

1) p. Krzysztof Stanisław Cwynar

2) p. Wojciech Grochowalski

3) p. Izabela Marta Janik

4) p. Wojciech Nowicki

5) p. Piotr Trzaskalski


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Beata Kawka: Bilety w teatrze w Lesznie sprzedają się jak ciepłe bułki. Mamy już wyprzedany wrzesień

[VIDEO] Beata Kawka: Bilety w teatrze w Lesznie sprzedają się jak ciepłe bułki. Mamy już wyprzedany wrzesień

2017-07-20 17:42:12

Aktorka jest zachwycona publicznością z Leszna. Twierdzi, że mimo ambitnego repertuaru Teatru Miejskiego bilety na kolejne spektakle zostają błyskawicznie wyprzedane. Pracę na stanowisku kierownika artystycznego teatru w Lesznie porównuje do obozu harcerskiego – zamiast wielu miesięcy prób tylko kilka tygodni bardzo intensywnych przygotowań, gdy aktorzy spędzają razem niemal całe dnie.


Więcej atrakcji na 594. Urodziny Łodzi

Więcej atrakcji na 594. Urodziny Łodzi

2017-07-18 21:56:10

Tegoroczne urodzinowe święto Łodzi obfituje w wydarzenia i atrakcje dla małych i dużych łodzian. W programie znaleźć można wycieczki, warsztaty, koncerty i wystawy. Specjalną ofertę przygotowały łódzkie instytucje i organizacje, by w tym wyjątkowym dla miasta dniu zaprosić mieszkańców do wspólnej zabawy.


Warszawa: Nieme kino w Ogrodzie Krasińskich

Warszawa: Nieme kino w Ogrodzie Krasińskich

2017-07-18 08:14:33

Warszawskie Kino Nieme to gratka dla miłośników starego kina i wszystkich tych, którzy cenią niebanalną formę spędzania letnich wieczorów. Przez trzy soboty w Ogrodzie Krasińskich będzie można obejrzeć klasyczne dzieła kinematografii z muzyką na żywo.


„Warszawianka” na festiwalu w Bukareszcie

„Warszawianka” na festiwalu w Bukareszcie

2017-07-12 11:10:34

Na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym „Muzici si Traditii in Cismigiu” w dniu 1 lipca br. wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”.


Festiwal Wakacyjne Miasto Kobiet

Festiwal Wakacyjne Miasto Kobiet

2017-07-07 22:23:44

„Wakacyjne Miasto Kobiet” to cykl szkoleń, wykładów, koncertów, warsztatów i spotkań z gwiazdami przeznaczonych, prawie w całości, wyłącznie dla Pań.  


Warszawa: Rusza słynny festiwal jazzowy na Starówce

Warszawa: Rusza słynny festiwal jazzowy na Starówce

2017-06-30 20:27:10

W sobotę, 1 lipca, rusza Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Jest wizytówką artystyczną stolicy latem oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, turystów z Polski i zagranicy. Patronat honorowy nad festiwalem objęła Prezydent m.st. Warszawy.


Jestem Przestrzeń – zapowiedź płyty Moniki Borzym wydanej w ramach Obchodów 73. Rocznicy Wybuchu Powastania Warszawskiego

Jestem Przestrzeń – zapowiedź płyty Moniki Borzym wydanej w ramach Obchodów 73. Rocznicy Wybuchu Powastania Warszawskiego

2017-06-29 10:46:28

„Jestem przestrzeń” to tytuł płyty z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu wokalistki jazzowej Moniki Borzym. Płyta z gościnnym udziałem m.in. Wojciecha Waglewskiego i gitarzysty jazzowego Johna Scofielda ukaże się 28 lipca w ramach corocznego cyklu „Pamiętamy ’44”.


Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska

Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska

2017-06-27 09:03:03

W pierwszy weekend lipca, po raz trzeci, wystartuje letnia odsłona festiwalu Otwarta Ząbkowska. Wydarzenie organizowane jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi.


#dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie

#dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie

2017-06-23 00:12:31

Jaki spadek przejęliśmy po tych, którzy wcześniej żyli na ziemiach polskich? I gdzie właściwie były te ziemie? Jakie obrazy, książki i wydarzenia kształtują naszą wyobraźnię zbiorową?


Odzyskiwanie utraconych dóbr kultury będzie łatwiejsze

Odzyskiwanie utraconych dóbr kultury będzie łatwiejsze

2017-06-19 15:33:18

Szybsze i bardziej efektywne odzyskiwanie utraconych przez Polskę dóbr kultury oraz lepsze zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego przed kradzieżą i bezprawnym wywozem, zapewni przygotowana przez MKiDN ustawa o restytucji narodowych dóbr kultury, która wejdzie w życie 20 czerwca br.